ÖDEME VE TESLIMAT

Siparişin Alınması : Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.burokirtasiye.com sitesi üzerinden verecektir.  Sipariş esnasında girilen bilgiler Büro Kırtasiye tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.
 Ödeme İşlemleri : Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 24 saat içerisinde ödemesi gönderilmemiş olan siparişler iptal edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka “Havale Bildirim Formu”nu doldurmak ve Büro Kırtasiye’ye iletmek zorundadırlar. Büro Kırtasiye ilerleyen zamanlar içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya yada kaldırmaya yetkilidir. Büro Kırtasiye, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.
 Ürünlerin Temin Edilmesi : Büro Kırtasiye internet sitesi üzerinden kendisine verilen tüm siparişleri en geç 3 iş günü içerisinde temin etmekle yükümlüdür. Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda, bu durum Müşteri’ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın sipariş sürecini takip eden 7 gün içerisinde Müşteri’ye iade edilecektir.
 Ürünlerin Sevkiyatı : Büro Kırtasiye, ürün siparişi ve ödemesi tamamlanan tüm ürünleri en geç 3 işgünü içerisinde hazır hale getirecek ve Müşteriye sevk edecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden Büro Kırtasiye sorumlu değildir. Gerek görmesi durumunda Büro KIrtasiye ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir.
 Sevkiyatların Ücretlendirilmesi : Büro Kırtasiye ürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanacaktır. Müşterinin tüm ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli çıkartılamaz. Ancak kargo firmaları bazı yerleşim yerleri için özel ücret taleplerinde bulunabilmektedirler. Bu tür durumlarda müşteriye fazladan çıkan kargo bedelini kabul edip etmediği sorulacak, müşterinin bedeli reddetmesi durumunda sipariş iptal edilecek ve gerekli tutar müşteriye iade edilecektir. Anlaşmalı olunan kargo firması haricinde başka bir firma tarafından teslim edilmesi istenen siparişlerin kargo bedelleri müşteri tarafından karşılanır. Müşterinin bu yönde bir talebi olması halinde, bu talebini yazılı olarak Büro Kırtasiye’ye ulaştırması gerekir.
 Garanti, Arıza ve İade İşlemleri : Büro Kırtasiye, satışını yaptığı tüm ürünlerin garanti belgelerini Müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür. Garanti belgesiz satılan ancak garanti kapsamında olan ürünler bu uygulamanın dışındadır. Garanti süresi içerisinde ürünü arızalanan Müşteri öncelikle ürün yetkili ithalatçısından/üreticisinden yapması gereken işlemler konusunda bilgi alacaktır. İthalatçı/Üretici eğer ürünün Büro Kırtasiye aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını talep ederse, Müşteri tüm garanti sorumluluklarını yerine getirerek ürünü Büro Kırtasiye’ye ulaştıracaktır. Büro Kırtasiye’ye gönderilecek olan tüm ürünlerin sevkiyat masrafları Müşteri’ye aittir. İthalatçı veya üretici firmanın iade alınması için onay verdiği tüm ürünler Büro Kırtasiye tarafından iade alınacak, yerine aynı veya farklı ürün Müşteri’ye gönderilecek veya ürün bedeli iade edilecektir. İthalatçı veya üretici firma tarafından ürünün onarılmasına karar verilmesi durumunda onarılan ürün Büro Kırtasiye tarafından Müşteri’ye sevk edilecektir. Tüm iade ve sevk işlemlerinde sevkiyat, sigorta, vergi, banka komisyonu v.b. gibi masraflar Müşteri’ye aittir.